top of page

E-TİCARET KARGO KUTUSU

Karton Köşebent 

Üst üste istiflenen kolilere destek olması açısından kullanılan karton köşebentler Marmara Koli Sanayi tarafından üretilen ürünler arasındadır. 

Karton köşebentler, bir paletin kenarlarının hasar görmesini önlemek, sıkı kayışın kartonlara girmesini önlemek ve ayrıca taşıma sırasında bir paleti sabitlemek ve stabilize etmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Askı veya palet sargısı ile kullanılabilen koruyucu köşeler aslında kalın kalıplanmış karton şeritlerdir. Karton köşebentler, bir palete istiflenmiş küçük hafif kutulara sahip olduğunuz zamanlar için mükemmel bir ambalaj çözümüdür, çünkü kartonları sarılmadan veya paketlenmeden önce palet üzerinde güvenli bir şekilde tutmanıza yardımcı olabilir.

Karton köşebentler öncelikle ürün köşelerine ve devamında kenarlarına veya yüzeylerine zarar gelmesini önlemek için kullanılır. Bu sayede ürünleriniz, kargoya verildiği haliyle müşterilerinizin bulunduğu yere hasarsız olarak ulaşacaktır. Karton, açıları koruyarak nakliye, depo ve paketleme sorunlarını çözer. Mevcut ambalaj türlerine ek olarak veya bunların yerine (streç veya şerit şerit, kıvrımlı kutu, palet, tepsi) koruyucu karton köşeler malınızın sağlıklı ve güvenle depolanmasını sağlar.

Karton köşebentler açıların yatay grubuna yukarıdan uygulanan özel açılı kapsamları ile dikey yüklerde buruşmayı önler. Tepegöz tepsisinden yüklemede ise, yükün üzerinden geçmeyecek şekilde yatay bir çerçeve ve alt palet üzerindeki dikey köşelerden dağıtılır. Böylelikle böyle bir çerçevenin dayanabileceği yükler 1 tona kadar ulaşabilir. Sıralı istiflemede kıvrımlı kutuların alt sıra buruşması, koruyucu açıların kıvrımlı kutunun içinden ayarlanmasıyla önlenmiş olur.

Karton köşebent, palet yükünü sabitlemeye yardımcı olur ve depo ve nakliye alanının daha fazla kullanımını kolaylaştırmak için bir sabit veya "koruyucu kabuk" oluşturmak için kullanılabilir. Paletler birden çok istiflenebilir ve üst paletin ağırlığı, korumalı palet içindeki mallar yerine karton köşebent tarafından alınır. Hasar potansiyelini azaltırken yükü en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olarak paketleme maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olan karton köşe koruyucular uygun maliyetli bir çözümdür. Yani karton köşebent fiyatlarının uygun olmasının yanı sıra palet başına daha fazla ürün paketlenebilir, bu da taşıma ve nakliye maliyetlerini azaltırken depo ve nakliye kullanımını en üst düzeye çıkarır.

Karton kenar koruma ürünleri, çemberleme, taşıma, nakliye ve depolama sırasında istiflenmiş ürünlerin kenarlarında maliyetli hasarı önleyerek değerini kanıtlamıştır. Nakliye ve depolamada blok istiflemeyi kolaylaştırmak için palet yüklerine sağlamlık ve destek ekler. Streç film ile birleştirildiğinde paketleme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir ve ahşap ve diğer ambalaj malzemelerinin yerini almak için kullanılabilir.

En uygun karton köşebent fiyatı almak için aşağıdaki bilgiler dahilinde satis@marmarakoli.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

En kısa zamanda fiyatlandırılarak bilgi verilecektir. 

 • Fiyatlar kaliteye, ebada ve sipariş adedine göre değişmektedir.  Fiyat alabilmek için bu bilgileri sağlamanız gerekmektedir.

 • Ebat:

  • Köşebentin uzunluğunu belirtiniz. (Metre, santimetre veya milimetre)

  • Köşebentin yanak genişliklerini belirtiniz. (Genelde milimetredir)

  • Standart üretim değil ise köşebentin et kalınlığını belirtiniz (milimetre)

 • Kalite:

  • Köşebentin dış kağıdını belirleyiniz (kraftliner, tesliner vb. belirleyebileceğiniz gibi özel bir tercihiniz yoksa kahverengi, beyaz gibi de yönlendirebilirsiniz)

 

 • Sipariş adedinizi belirtiniz. Fiyat aldığınız adet, sipariş adedinizden farklı olduğu durumlarda fiyat fark edecektir. ​

satis@marmarakoli.com adresine e-posta göndermek için tıklayabilirsiniz.

Köşebentler kendi üretimimiz olduğu için standart dışında dilediğiniz ölçü ve ebatta sipariş verebilirsiniz.  

ETİCARET KUTU TASARIMLARI
E-TİCARET KUTU TASRIMLARI
E-TİCARET KUTU TASARIM
bottom of page