top of page

2021'de Dikkat Edilecek 5 Ambalaj Trendi

Ambalaj Çözümleri

2021 burada ve ambalaj stratejinizi yeniden düşünmenin tam zamanı. İşinizi yeni kuruyor olsanız da, mevcut ambalajınızı elden geçiriyorsanız da, kullandığınız ambalajın önemli bir etkisi vardır.


Paketleme seçimi, nakliye maliyetinden müşteri memnuniyetine kadar işletmenizin çeşitli yönlerini etkileyebilir.

Bu e-Ticaret ambalaj trendleri, en son uygulamalara ayak uydurmak için önümüzdeki yıl dikkat etmeniz gereken şeylerden bazıları.


Göz Alıcı Çizimler

Perakende sektörü ambalajlarda daha düz tasarımlar kullanmaya başlamıştır.


karton e-ticaret kutusu

Tasarımları ambalaj üzerine basmaya yönelik bu basit yaklaşım, estetikten ödün vermeden para ve zaman tasarrufu sağlayabilir. Genel olarak tasarım dünyasında düz illüstrasyonlar hakim oluyor, bu da onların ambalajda da kendilerine yer buldukları anlamına geliyor. Bu tür resimler çok yönlüdür ve markanıza uyması kolaydır, ayrıca pahalı, çok dokulu yüzeyler gerektirmezler. Paket içeriğine işaret eden resimlere de dikkat edin.


Sürdürülebilir Ambalaj Kullanımı

Ambalajın sürdürülebilirliği yıllar geçtikçe daha da önemli hale geldi. Artık tüketiciler için büyük bir endişe kaynağıdır, bu nedenle marka imajında ​​ve itibarında rol oynar. Sürdürülebilir ambalaj, işletmelerin para tasarrufu yapmalarına ve çevreci hedeflerine ulaşmalarına da yardımcı olabilir. Paketleme için çok çeşitli sürdürülebilir çözümler mevcuttur. Marmara Koli, bant ihtiyacını ortadan kaldıran ve kutuların yeniden kullanımını kolaylaştıran iki yönlü yeniden kapatılabilir kutular sağlar. Tamamen geri dönüştürülebilir ambalaj, ambalajda da daha fazla sürdürülebilirlik sunar.


Değerli Bir Kutudan Çıkarma Deneyimi Yaratmak

Paketleme, müşteri deneyiminin değerli bir parçasını oluşturabilir ve büyük bir kısmı kutudan çıkarılır.

karton kutu

İçindekilere ulaşmak için ambalajı açma zamanı geldiğinde, insanlar deneyimin tadını çıkarmak ister. Karton kutu ambalajlarda bile lüks ve zenginliğe odaklanma, 2021'de daha popüler olacak. Daha spesifik olarak, birçok marka özgünlük ve özel bir his veren vintage tarzı ambalaj kullanmayı tercih ediyor.


Hikaye Anlatma

Marka hikayesi anlatımı etkili bir pazarlama stratejisidir ve perakende için karton ambalaj, bunun önemli bir parçasını oluşturabilir. Ambalaj, ürün, marka ve marka hikayesi hakkında önemli bilgiler vermek için kullanılabilir. Bu, markanın misyonunu veya geçmişiyle ilgili bilgileri, hatta ürünün menşeini içerebilir. Diğer bir olasılık, müşterileri markanın web sitesinden sosyal medya hesaplarına kadar ek kaynaklara yönlendirmektir. Bu, bir bağlantı kurmaya ve markaya insanlık sağlamaya yardımcı olur.


Nötr Renkler

Renkler söz konusu olduğunda, nötr tonlar ve toprak tonları 2021'de popüler olacak.

Ambalaj endüstrisine minimalizm girdi ve ürünlere kolayca daha lüks bir görünüm kazandırabilir.

Nötr tonlar, ambalajın sürdürülebilirliğini vurgulamaya bile yardımcı olabilir. Markayı yansıtmaya yardımcı oldukları sürece, bazı durumlarda bazı daha parlak vurgu renkleriyle birleştirilebilirler.

Ürün ambalajınızın en son tasarımlara ve uygulamalara ayak uydurmasını sağlamak için 2021'deki bu ambalaj trendlerine dikkat edin.


Ne Almalı

Müşterilerinize benzersiz bir dokunsal duyusal deneyim sağlayan yüksek kaliteli, sürdürülebilir karton ambalajlar sunmak, müşterilerinizin başka bir markadan çok daha büyük bir şeyin bir parçasını hissetmesini sağlar.


Farklı ambalaj trendleri ve bunların ürününüze ve markanıza nasıl fayda sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Marmara Koli ekibinin bir üyesiyle bugün 0212 627 62 72 numaralı telefondan veya satis@marmarakoli.com adresine e-posta göndererek iletişime geçin. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

2024 Koli Fiyatları (Ne Olacak?)

İşte cevabını kimsenin bilemediği gizemli soru :) "2023 yılında koli fiyatları ne oldu ki, 2024'te ne olsun?" dediğinizi duyar gibiyiz. 2023 yılında koli fiyatları ne oldu? 2023'te koli fiyatları "ned

Comments


bottom of page