Boş Erzak Kolisi / Kumanya Kolisi

Ramazan geliyor!


Özellikle Ramazan aylarında yardımseverlerin ve yardım kuruluşlarının kumanya dağıtımları da haliyle artıyor. Bu yüzden sizlere biraz fikir ve bilgi vermesi için bu yazıyı hazırladık.


Adına boş kumanya kolisi, Ramazan kolisi, boş erzak kolisi, Kızılay yardım kolisi, Ramazan kumanya kolisi vs. denen bu kolileri alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Kumanya kolisi ölçüleri nedir, boş kumanya kolisi fiyatları vb. hepsi yazımızda.


Boş Kumanya Kolisi nereden temin edilir?


kumanya kolisi ramazan erzak kolisi kızılay yardım kolisi

Boş kumanya erzak kolisi tabi ki Marmara Koli Sanayi'den temin edilir :) Şaka bir yana, boş koli temin edebilmeniz için başlıca kriter boş Ramazan kumanya kolisinden kaç adet istediğinizdir. Eğer üretim yaptırarak en az maliyetle satın almak istiyorsanız erzak kolilerini koli fabrikalarından temin etmeniz gerekir. Bunun için de kumanya kolisinden örneğin en az 300 adet gibi sipariş vermeniz gerekebilir. Böylece firmanızın, yardım derneğinizin veya kendi isminizin baskı olarak kumanya kolileri üzerinde de yer almasını sağlayabilirsiniz.


Daha az adetlerde ise koli atölyeleri yardımınıza koşacaktır.


kumanya kolisi erzak kolisi

Kumanya Kolisi Ölçüleri nedir?


Kumanya kolisi ölçüleri, kumanya kolisi içerisine koyacağınız ürünlere göre değişiklik gösterir. Bu yüzden satın almak istediğiniz kumanya kolisinin ölçüleri tespiti için erzak kumanya kolisi içerisine koyacağınız malzemeleri mantıklı bir şekilde dizmeniz gerekir. Böylece alacağınız kumanya kolisinin "iç ölçülerini" tespit etmiş olursunuz. (Kumanya kolisi üreticisine ölçülerinizi verirken bu ölçülerin iç ölçü olduğunu belirtmeyi kesinlikle unutmayın)


Özellikle içerisine 5 lt ayçiçek yağı gibi bir erzak koyulacak olan erzak kolilerinin yükseklik ölçüsüne dikkat etmenizi öneririz.


Yine de bir uğraşmak istemeyenler için bir ölçü vermek gerekirse genelde kumanya erzak kolisi ölçüleri ise 35x25x37 (cm)'dir.


Erzak kolisinin kalitesine ise (mukavemetli/gramajlı olup olmayacağı) koli içine koyacağınız ürünlerin toplam ağırlığına göre karar verilebilir. Ama genelde, eğer kolileri yüksek adetlerde üst üste dizme ihtiyacınız yok ise, standart kalite işinizi görebilecektir.


Kumanya Kolisi Fiyatları

boş kumanya kolisi erzak kolisi

Gelelim en çok merak edilen konuya: kumanya kolisi fiyatları ne kadar?


Yukarıdaki resimlerde paylaştığımız gibi kumanya kolisini iki şekilde yaptırabilirsiniz. Biri ilk resimdeki gibi (Kızılay kumanya kolisi) standart a-box koli şeklinde, diğeri ise genelde marketlerde kullanılan kesimli kutu şeklindedir. Eğer kumanyaları markette sergileyerek tek tek satış yapacaksanız yukarıdaki resimdeki kumanya/erzak kolisi şeklinde olanı tercih edebilirsiniz. Ama amacınız "erzakları satış" değil de "dağıtım" ise, hem kullanım kolaylığı hem de maliyeti açısından standart koli şeklinde olanı tercih etmeniz daha mantıklıdır.


Çünkü genelde kesimli kutu olan ve marketlerde tekli satış için kullanılan kumanya kolisi fiyatı standart koli fiyatına göre %50 kadar daha pahalıdır. Örneğin yukarıdaki iki resimde aynı kalite kağıttan olmasına rağmen üretilecek kolinin ve kesimli kutunun fiyatı 4,60 ile 6,60 gibi fark edecektir.


İster satış, ister dağıtım için kumanya kolisi yaptırmak istiyorsanız, beyaz yüzeyli, kraft yüzeyli, baskılı veya baskısız erzak kolisi fiyatı almak için buraya tıklayabilirsiniz. Yapacağınız tek şey hangi şekilde koli istediğinize ve adedinize karar vermek!